10 речей, яких краще не робити в літаку

10 речей, яких краще не робити в літаку

Здавалося б, найважливіше під час польоту – впоратися з аерофобією, страхом літати. Однак є ще кілька правил, яких бажано дотримуватися під час перебування в літаку. Можливо, вони тобі знадобляться і зроблять твої перельоти трохи комфортнішими.

  1. Не відмовляйся від води.Наскільки відомо, повітря на борту дуже сухе. Оскільки з кожним видихом тіло має властивість втрачати вологу, навіть часте дихання може призвести до зневоднення організму. Тому запасайся водою і балуй нею організм.
  2. Не налягай на літакову їжу.Деякі люди просто-напросто від нудьги переїдають в літаку. Сухе повітря і низький тиск знижують смакові відчуття на 15-30%, тому все здається несолоним і несолодким. Шум двигунів теж здатний знижувати смакові відчуття, як будь-які відволікаючі шуми. Деякі авіакомпанії саме з цієї причини пересолюють їжу, що вже шкідливо. Тому постарайся підкріпитися до літака.
  3. Не спи в той час, коли в місці, куди ти летиш − день.В такому випадку тобі буде важко адаптуватися до зміни часового поясу. Переводь годинник відразу, як тільки опиняєшся в літаку, і “живи” вже за ним: намагайся заснути тоді, коли за ним настає ніч.
  4. Не замовляй газовані напої.Газ в організмі під впливом перепадів тиску може розширитися на 25%, і тоді ти будеш відчувати себе повітряною кулькою.
  5. Не спи весь час від зльоту до посадки.Коли літак набирає висоту або знижується, перепад тиску навколо тебе відбувається швидше, ніж перепад тиску повітря у твоїх вухах. Якщо ти літала раніше, то знаєш, що це неприємне відчуття. Щоб зрівняти тиск, можна жувати жуйку, рівно дихати або смоктати льодяник. Намагайся не спати, інакше не зможеш прийняти необхідних заходів, а це загрожує запамороченнями, невеликим зниженням слуху і носовими кровотечами.
  1. Не напивайся в мотлох. Спочатку алкоголь може допомогти тобі розслабитися (особливо, якщо ти боїшся літати) і заснути. Але він погіршить якість сну, викличе зневоднення, а похмілля в літаку переноситься ще важче, ніж “на землі”. Потерпи з міцним алкоголем до прибуття в точку, куди прямуєш.
  2. Не сиди протягом всього польоту. Низький тиск повітря в салоні може уповільнити циркуляцію крові в кінцівках, що небезпечно утворенням тромбів, особливо в ногах. Щоб цього не сталося, за можливості пройдися салоном, розімни ноги. Простіше сісти біля проходу, щоб не доводилося перебиратися через сусідів. А якщо невпинно хилить на сон, намагайся міняти позу якомога частіше і щоразу, коли прокидаєшся, намагайся рухати ногами і розминати їх.
  3. Не терпи всю дорогу. Звичайно, літакова кабіна − не найкомфортніший і чистоплотніший туалет у світі, але якщо дуже хочеться − змирися і сходи. Якщо довго стримуватися, можна не тільки осоромитися, але і заробити інфекцію.
  4. Постарайся не замовляти чай або каву. Справа в тому, що їх роблять на воді з літакового водопроводу, яка може містити кишкові палички. Не ризикуй − замов воду в пляшці. І попроси не класти в напої лід, так як він зроблений з води, що тече з літакового крана.
  5. Не смикай пристяжний ремінь. Вважається, що на ньому знаходиться найбільша кількість бактерій в усьому літаку. Пристебнутися, звичайно, тобі доведеться в будь-якому випадку, але намагайся не торкатися його зайвий раз.

Запам’ятай ці прості поради і подорожуй комфортно і безпечно!

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікований.