Шенген

Головна // Шенген

Загальні відомості про Шенген Візи

Відповідно до Шенгенської Угоди, для в’їзду на територію Шенгенської зони (з 27 членів Европейського Союзу – 22 країни (Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Голандія, Польща, Латвія, Литва, Люксембург, Угорщина, Мальта, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія, Словаччина, Словенія та Швеція), а також Норвегія та Ісландія, які не є членами ЄС. В той же час, 5 країн Евросоюзу – Болгарія, Кіпр, Об’єднане Королівство, Ірландія та Румунія – і надалі не є частиною шенгенської зони), громадянам України необхідно оформити шенген візу. Шенгенська віза повинна оформлятися посольством або консульством тієї країни, кордон якої буде перетинатися спочатку, або країни, в якій планується більш тривале перебування .
Також, відповідно до Шенгенської Угоди, Шенгенська віза вважається дійсною на території всіх країн- учасниць цієї Угоди.
Для того щоб подати заявку на оформлення Шенгенської візи , необхідно мати діючий закордонний паспорт , який повинен бути дійсним як мінімум протягом трьох місяців після повернення з Шенгену .
Посольством кожної країни, що входить до Шенгену , надається індивідуальний список документів, який необхідний для оформлення такого документа, як шенгенська віза.
Основним переліком документів, який вимагається всіма посольствами , без винятку є:

– Анкета для шенгенської візи;
– Закордонний паспорт;
– Ксерокопія українського паспорту;
– Медичний страховий поліс, дійсний на весь період перебування в країні.
Також, згідно з законодавством Шенгенської Угоди, в деяких випадках, з метою підтвердження даних зазначених в анкеті, співробітник консульства має право вимагати додаткові документи:
– Підтвердження мети поїздки (запрошення )
– Підтверджуючий документ про працевлаштування, або здійсненні підприємницької діяльності
– Наявність фінансових засобів і т.д.

З 1 – го січня 2008 порядок виїзду громадян України на період не більше як 90 днів ( віза 90/ 180 ) до країн , які входять в Шенген регулюється положенням Договору між Україною та Європейським Союзом про спрощене оформлення в’їзних документів.
5- річна шенгенська мультивіза може бути видана дружині / чоловіку, батькам і дітям громадян України , у яких є дозвіл на перебування в країнах-учасницях ЄС, часто подорожуючим бізнесменам, журналістам, офіційним особам представляють органи влади, постійним членам офіційних делегацій.
Річна шенгенська мультивіза може видаватися науковим діячам , діячам культури спортсменам, перевізникам, членам екіпажів поїздів, а також беруть участь у програмах обміну.

Право на безкоштовне оформлення шенгенської візи мають чоловік / дружина , а також батьки та діти громадян України, у яких є дозвіл на перебування в країнах-учасницях Європейського Союзу, учні, студенти, і персони, які подорожують із гуманітарною метою, інваліди та супровідні особи, спортсмени та ті хто їх супроводжують, журналісти, перевізники, члени екіпажів поїздів, пенсіонери, неповнолітні діти до 18 років і діти знаходяться на забезпеченні батьків до 21 року, члени офіційних делегацій, особи представляють органи влади, учасники наукових, культурних заходів і заходів мистецтва.

Для інших категорій громадян України офіційний збір, який стягується за оформлення шенгенської візи становить 35 євро, при необхідності термінового оформлення візи на протязі трьох днів становить – 70 євро.
Час розгляду заявки на видачу візи становить до 10 днів , Посольство зберігає за собою право продовжувати час розгляду до 30 днів і більше , при виникненні необхідності додаткової перевірки наданих даних.
Українські громадяни , які є власниками дипломатичних паспортів , мають право в’їжджати і перебування на території країн Європейського Союзу ( окрім Великобританії , Данії та Ірландії ) на період до 90 днів протягом півроку без попередньо оформленої візи.
Крім цього, українські громадяни власники службових паспортів , мають право на безвізовий в’їзд до Литви , Польщі , Словаччини та Угорщини.

 

ПОЛЬЩА

Бізнес віза (мульти) 180/90, 360/90
Робоча віза (довгострокова) 365/180
Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/15

ЛИТВА

Бізнес віза (мульти) 180/90, 360/90
Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/15

ЕСТОНІЯ

Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/10

ЧЕХІЯ

Туристична віза (одноразовий виїзд) 20/10

ІТАЛІЯ

Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/15

ІСПАНІЯ

Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/15

УГОРЩИНА

Туристична віза (одноразовий виїзд) 30/15